Zateplení rodinných domů

Ceny energií každoročně rostou, proto je jednou z nejrozumnějších investic každého majitele rodinného domu jeho kvalitní zateplení, které minimalizuje únik tepla. U starších domů uniká nejvíce tepla přes stěny, stropní konstrukce, okna a dveře. Provedením kvalitního systému ETICS dochází nejen k ekonomickým úsporám při vytápění v zimních měsících, ale současně i navození tepelné pohody v letních měsících, kdy zabraňuje přehřívání nemovitosti. Neposlední řadě dochází i ke zhodnocení nemovitosti na realitním trhu. Pokud jste dům v minulosti zateplovali, možná se potýkáte s tím že vzhledem k aktuálním normám, je staré zateplení nevyhovující. Tento problém je možné řešit ve většině případů přeteplením stávajícího systému. Vždy doporučujeme svěřit zateplení domu specializované firmě, která disponuje zkušenými a proškolenými pracovníky.

Dotace na zateplení domu

Státní program Zelená úsporám má zajistit opatření, které povedou k úspoře energie a snaží se využívat obnovitelné zdroje energie u rodinných domů. Jeto první dotační program pro majitele starších rodinných domů, který umožňuje velice výhodně spolu s dotací zateplit a tím zhodnotit nemovitost. Dokážeme Vám vybrat vhodná opatření pro vaši nemovitost a tím docílit výše dotace, která pokryje až 85% nákladů na zateplení.

Kdo může žádat o dotaci?

Oprávněnými žadateli o podporu jsou vlastníci a stavebníci rodinných a bytových domů, které podléhají daňové povinnosti podle zákona č. 338/1992 Sb., tedy:

  • fyzické osoby (podporované opatření je určeno pouze pro domácnosti)
  • společenství vlastníků bytových jednotek
  • bytová družstva
  • města a obce (včetně městských částí)
  • podnikatelské subjekty
  • případně další právnické osoby

Kalkulačku zateplení (Microsoft Excel) stahujte zde.